Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
62 posty 2864 komentarze

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Moje komentarze

 • @kula Lis 67 12:37:42
  ustawa 447 dotyczy Europy, a nie tylko Polski???

  tak to jest, jak czytam tylko blogi :(
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @Robik 12:05:00
  "Gdyby demokracja miała coś zmienić, to by ją zabroniono."
  Gdyby sprowadzeni terroryści z Filipin wysadzili wszystkie lokale wyborcze, zabili wszystkich kandydatów, to system by się nie załamał, było by nadal tak jak jest, a nawet gorzej :(
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @kula Lis 67 11:12:24
  Pracuję z kilkoma koncernami międzynarodowymi z 3 kontynentów..

  Amerykanie: chcesz, to płać dużo więcej niż w USA i tak nie masz wyboru
  Francuzi: tego nie mamy, tamtego nie mamy, nie chce mi się z tobą gadać, bo mi żaby z garnka wyskakują
  Japończycy: milczą w każdej sprawie :(
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @kula Lis 67 10:46:09
  5*

  brawo!!!!!!!!!!!!!!!! temat możesz sprzedać do kabaretu :))))
  Skecz z tego nieziemski by był.

  Pozdrowił
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @kula Lis 67 20:46:19
  Pilotom i podwodniakom oraz za misje zagraniczne liczyło się chyba jako x2 do wysługi.

  Wychodzi na to, że Jarek służył na podwodnym lotniskowcu operującym na tajnych misjach zagranicznych.. a z Macierewicza śmieją się, a pewnie był tam Jarka oficerem politycznym :)))))))))))))))))
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @Zawisza Niebieski 19:13:36
  faktycznie pomyliłem lata 80 z 90.. w latach 80 ojciec w wigilię miał służbę, teraz w weekend jednostka zamknięta, bo żołnierz pracuje od 8-16 w dni robocze, a w weekend pilnuje jednostki firma ochroniarska, jakby Rosja miała napaść Polskę to najlepiej o 17.00 w piątek, do poniedziałku 8.00 zajęli by cały kraj ;))))))))

  Ja mam znajomego, który na WAT studiował coś z laserami związanego i na 4 roku miał propozycję 3x lepszą niż wojsko proponowało; nie poszedł do wojska.. Piloci na emeryturze do LOT-u szli tabunami kiedyś.. Jest kilka profesji wojskowych cenionych w cywilu, ale to mniejszość. Mój znajomy był dowódcą WKU wojewódzkiego.. taki lepszy dErektor, hehe

  Jak KulaLis trafnie napisał, po takim ZMECHU to taryfa najczęściej, bo sam wymieni klocki, olej i go mechanior na robocie nie oszuka ;)


  "Do armii ściśle wyspcjalizowanej dążyliśmy, teraz priorytety się zmieniły dążymy do armii harcerzyków biegających po polach z drewnianymi karabinkami." kiedy?????????????

  Od 89 roku, a nie tylko za PiS to wszystko dzieje się.. bądź uczciwy w ocenach!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @Autor
  mnie jednak ciekawi, co by było gdyby Polska przyjęła propozycję Niemiec sojuszu przeciw Rosji? Odrzucenie tego sojuszu zaskutkowało ruiną kraju i Narodu w odwecie za nieprzyjęcie sojuszu. W ten plan zniszczenia Słowian wierzę/nie wierzę, ale Czechów nie eksterminowano, to daje do myślenia.
  Chociaż wątek Judeopolonii daje dużo do zastanowienia, czy jednak stało się jak stało, bo miało się tak stać? Plany i decyzje zapadały na tajnych spotkaniach w Jerozolimie, na które żołnierz elit Piłsudski był zbyt cienki, aby go zaproszono nawet??? Historia jest ciekawa, bo wiele nie wiemy..

  Moim zdaniem, Polska graniczyła by z Chinami, była by zasłużonym środkiem Europy, a że wasalem Niemiec? Pewnie na lepszej pozycji niż obecnie, bo wasalem Niemiec jesteśmy, chyba nie zaprzeczysz? Śmiem twierdzić, że po tym sojuszu, żyło by nam się obecnie lepiej niż Czechom.

  Ja nie jestem filozofem, tylko logistykiem, postrzegam Świat inaczej niż nawet inżynierowie, bo planuję do przodu, a nie na chwilę obecną stojąc zarazem twardo na faktach/danych :)))
  Wczoraj minęła rocznica napaści ZSRR na Polskę
 • @wk..ny 18:03:56
  Dodam, że mój znajomy emerytowany ppłk, z emeryturą ponad 4000 netto od 60 roku życia, innej pracy niż kierowca-dostawca czy cieć w hotelu; od ochrony po wymianę żarówek, nie potrafi dostać.. taka to elita..

  Znam pracę w służbach mundurowych poprzez wielu znajomych, kiedyś mówiono na tych co awansują/dostają się do szkół oficerskich: "plecak", bo miał plecy na wyższych szczeblach, a teraz to są specjaliści najlepsi z najlepszych, heheh

  Moja siostra startowała w naborze na sekretarkę niemundurową w MON, jako plecak z poparciem pułkownika, odpadłą w półfinale, finale były 3 protegowane generałów.. a praca za 2500zł brutto.. żal.pl - z Waszej wiedzy w temacie również.
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @Zawisza Niebieski 17:30:40
  Autor skompromitował się pierwszym zdaniem:
  "W polskiej armii jest 73 generałów, z czego w służbie czynnej jest blisko połowa z nich. To zdecydowanie za mało na liczące 100 tys. żołnierzy wojsko." w wojsku panuje patologia narastająca, teraz zwykły szofer to chorąży, jeżeli nie oficer..
  Te obecne generały to namaszczeni przez władzę od 89roku, chyba masz świadomość co to były za władze i kogo mianowały?

  Już w latach 80-tych sprawdzian fizyczny dla oficerów wyglądał tak: do kapitana turlali piłkę lekarską, majorzy i pułkownicy wodzili za nią wzrokiem, generalicji to nie tyczyło..

  Wielokrotnie pisałem, że w armii powinna nastąpić degradacja wszystkich o dwa stopnie, to jest chore, że awans jest za wysługę, a generała dostaje się z partyjnego nadania..

  Mniejsza z tym(bo i tak nie zrozumiecie), dzisiaj w Teleexpresie widziałem wypowiedź Płaszczaka, który cieszy się, że Juda w Hameryce u Wiewióry załatwia stałe stacjonowanie wojsk okupacyjnych w Polsce, pod pozorem bezpieczeństwa!!!!!!!!!!??? Wcześniejsze ministranty wojny mówiły, że bezpieczeństwo zapewnia nam obecność w NATO..

  Moim zdaniem, marynarka wojenna powinna zostać zmieniona na straż wybrzeża, która będzie pilnować, aby Szwedzi na pontonach jako emigranci do Polski nie dotarli. Łodzie podwodne na Bałtyku to mrzonki polityków do ewakuacji własnych zadów i precjozów z Polski w razie buntu narodu.

  Jeśli o ile Polska ma posiadać armię (zastanawiam się nad jej przydatnością), to ściśle wyspecjalizowaną: komandosi i wojska rakietowe. Nasze samoloty są w stanie pokonać Czechy, tylko po co? To jest dywizjon ekspedycyjny do walk w okolicach Wzgórz Golan..

  Czy Rosja nam zagraża? Moim zdaniem NIE.Taniej i bezpieczniej żyć z sąsiadem w pokoju. Hamerykańcy stacjonujący w Europie destabilizują region :(

  Pozdrawiam trolla, co to byle dowalić PiS, daje 5* głupotom..
  Analfabeta wojskowy Mariusz Błaszczak niszczy resztki wojska
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:20:14
  ja mam teorię, żeśmy blisko końca, a Kurski i ekipa robi za orkiestrę na Titanicu, aby reszta bandy doczekała dostawy łodzi podwodnych ze znienawidzonych Niemiec, ku ewakuacji "lepszego sortu"..

  Kilka lat temu taki Marcinkiewicz czy Pawlak byli by ewakuowani w pierwszej kolejności.. teraz będzie to kot prezesa.. coś mi się zdaje, że te wszystkie instrukcje są gówno warte.. winni powinni iść pod mur (czyli politycy), a nie spierdalać z Polski jak "rząd" Lądkowy.. Ponoć panuje prawo morskie, a tam kapitan schodzi ostatni z tonącego okrętu..

  ale o czym ja piszę, jak demokracji na Neonie nawet nie ma, tylko zamordyzm :(((((((((
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @norwid 15:03:13
  za klakiera robisz?? współczuję..
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @kula Lis 67 14:53:10
  znów piepszysz bez ładu i składu..
  faszyzm i syjonizm to narodowy socjalizm, a jewrunia to multikulti pod syjonistycznym butem.. komunizm to bękart powyższych.. Rosja tylko w filmach o agencie 007 znaczyła coś na arenie międzynarodowej..

  Przemyśl, aby nie być debilem, jak autor Twojej wklejki..
  Dziennikarz, niczym panna lekkich obyczajów
 • @Arjanek 13:57:53
  sarkazmem niestety ich nie pokonasz :(((
  Dziennikarz, niczym panna lekkich obyczajów
 • @Andrzej Madej 19:57:53
  Przepis brzmi apetycznie, choć za kaparami nie przepadam. Jednak dzisiaj zjadłem sałatkę z tuńczykiem, którego nie lubię, a była tak przyprawiona, że nawet go nie poczułem..

  Do wymiany powiem Panu, że woda kranowa nie wszędzie taka sama..
  Czy wodociągi chlorują i fluorują wodę nie mam niezbitych dowodów, jedne pewnie tak, inne może nie..

  Załóżmy, że woda w wodociągach jest czysta nieskażona chemią, to ta woda jest dobra w ujęciu przy wodociągu, rury miejskie niewymieniane od lat korodują, a instalacje w kamienicach mających 50 lat mają ten sam wiek.. Z technicznego punktu widzenia, woda z ujęcia miejskiego jest czysta przy samym ujęciu, z mojego punktu widzenia: jeżeli trują nas wszędzie i zawsze, to w wodociągach najprościej..
  Miałem w domu rodzinnym odwróconą osmozę; czyste H2O, bez smaku, jałowa.. to też nie rozwiązanie.
  Gminna infrastruktura poznania
 • @kula Lis 67 12:34:58
  Zapewne to ważne, jeżeli uważasz, że najważniejsze, to zreferuj temat..
  ja z moim angielskim musiałbym poświęcić zbyt wiele czasu, aby zrozumieć dokładnie o co chodzi eurokratom :(

  Załóż w końcu bloga, zamiast spamować wklejkami..
  Zamach na Łukasza Bugajskiego po wpisach o Jonnym Danielsie.
 • @RAM 12:41:23
  przecież zadałem pytanie, bo nie znam tematu Włoch jak Ty, bez wiarygodnych danych wejściowych nie ma szans na rzeczową analizę..

  Z mojej wiedzy wynika tylko jedno: "gdyby demokracja miała coś zmienić, została by zabroniona".. chciałem tylko abyś wyprowadził mnie z błędu, jeżeli błądzę.. z myśleniem nie mam problemu, problem z dostępem do danych doskwiera mi jedynie..

  Pozdrowił
  Shoah: W Kaliforni OFICJALNIE rozpoczęła się wojna o prawdę
 • @Andrzej Madej 12:35:42
  Zachęcam do zejścia na ziemię oraz zapoznania się ze słownikiem; co oznacza prostactwo i wulgaryzm..

  Pozdrawiam

  P.S.
  dostępu do LSD nie mam, więc idę na grzyby, może dogadamy się na jakąś wymianę, aby dogadać się jak Polak z Polakiem poprzez barter w nowoczesnej infrastrukturze społecznej ;)))))))))
  Gminna infrastruktura poznania
 • @Jasiek 20:34:25
  Dziękuję :)
  Podług autora dosadna prawda jest prostacka lub wulgarna, a to tylko prawdziwa prawda, bez owijania w pseudointelektualne dyrdymały..
  Zachipować wszystkich - z tym kojarzę autora, od tej notki..
  łatkę dostał, a że "prostacka i wulgarna" to już nie mój problem, że po LSD ma się inne postrzegania prawdy i rzeczywistości ;)

  Pozdrowił
  Gminna infrastruktura poznania
 • @Robik 11:29:38
  to nie tak..
  zadaj Sobie pytanie kto jest u władzy Ukrainy.. to nie banderowcy, a chazaria. To oni pozwalają i podsycają kult Bandery, tak jak chazaria u władz Polski kultywuje zbrodniarza Piłsudskiego. Dla Polaków Bandera to czystki etniczne na Wołyniu, przeciętny Ukrainiec o tym nie ma pojęcia, ma Banderę za bohatera walczącego z Rosją o niepodległość. Wielokrotnie pisałem, ale powtórzę: Zadałem pytanie koledze Ukraincowi czy jest Banderowcem, zdziwiony pytaniem odpowiedział, że każdy Ukrainiec patriota jest Banderowcem, bo to dzięki niemu istnieje Ukraina.. o Wołyniu coś tam słyszał, raczej jako wojna domowa niż czystki etniczne.. Mieszka w pięknym popolskim mieście i przez to czuje się związany z Polską, którą szanuje i lubi Polaków, a że z wyglądu i genów to Azer czy też Ormianin, ale to inna sprawa..

  Tacy co to wysuwają roszczenia terytorialne w stosunku do Polski to skrajny margines oszołomów jak ONR w Polsce.. dla dobra obu krajów powinno się zorganizować ustawkę, jak kibolską, na stadionie narodowym: 1000 oszołomów z jednego kraju kontra 1000 oszołomów z drugiego.. takie igrzyska śmierci, dochód z imprezy oraz organów pobranych z poległych przeznaczyć na rzecz wprowadzania demokracji bez chazarów w Polsce i na Ukrainie :)
  Rosja kontra NATO
 • @wk..ny 19:43:59
  aha, argument rzeczy pospolitej o przyjaźni rosyjsko chińskiej z 2017roku jest adekwatny do wypowiedzi Trumpa w Warszawie, że Polska to najważniejszy przyjaciel i sojusznik USA, hehehehehe
  Jak można tak wybiórczo wierzyć politykom? :(
  Chińskie Banki przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930