Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
65 postów 3007 komentarzy

Spartakus

wk..ny - "Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach", "Na zgniłym fundamencie nie wybudujesz solidnego domu", "Jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa",

Łupaszko cd..

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

dziękuję za wpisy, niestety mało wniosły..

Jakem głodny wiedzy, to jej nie otrzymałem :((

 

zobaczyłem wojnę usrealofilów z rusofilami.. POLSKI tam nie widziałem :((

 

Co poniektórzy, o pertraktracjach, polityce, dialogu pierdolą..

 

Od tysięcy lat jest tylko i wyłącznie prawo siły akceptowane, bo umarły nie dyskutuje..

 

 

Ja podług Lorenco jestem dziwny, bo usrael i rosję stawiem w jednym rzędzie NWO..

 

Nina mi wykolenienie zarzuciła.. ja konfidentów i sprzedawczyków piętnuję codziennie, a powinienem zabijać, ale takie czasy :(

 

Odbiegłem od meritum.. Łupaszka gdyby żył, to by walczył, z kanciastosołowym układem różowych z czerwonymi..

 

 

Niestety Wasz poziom wiedzy i zdolności myślenia zawiodły mnie.. :(((

 

 

Więcej zadaniowców niż myślałem??

 

Ciekawoską jest to, że piszę tylko tutaj, bo mam Was za mądrzejszych...

 

Kolejny dowód na koniec ludzkiej cywilizacji.. :(

 

Wszystko idzie zgodnie z planem.. niestety :((

 

 

KOMENTARZE

 • @
  nie znam prawdziwej historii :((

  ktoś tu wikipedią zapodaje..

  gdyby mi ruscy zabili i zgwałcili rodzinę, broni bym nie zdał..
  rezałbym konfidentów i ich rodziny..

  Kohne, Stolzman, Szczynukowicz, Kalksein... Duda(od Esterki)
 • ---- dlaczego tak napisałam -
  --droga o której mówisz to droga do samozagłady. Co pozostawili po sobie AKowcy - rodziny z wilczymi biletami !, biedę , bezbronność, niepewność jutra itd . Czym odpłacił się PRAWICOWY Naród za śmierć w imię Ojczyzny ?- NICZYM !.

  Opiszę Tobie prawdziwy przypadek . Znałam Pana.

  Zapytałam kiedyś o niego Mamę. Kresowiak starszy Pan , enigmatyczny. Mama opowiedziała jego historię , którą znała od niego samego.
  Banderowcy zamordowali jemu całą rodzinę , spalili dom. On jakoś się uratował, chyba był na froncie. Na ZIEMIACH ODZYSKANYCH związał się z wdową po poległym Żołnierzu z kilkorgiem dzieci. Ot życie ! Pan pracował , wychowywał obce dzieci jak swoje. Proza wydawało by się .

  Pan kilkakrotnie wyjeżdżał na Ukrainę, w swoje rodzinne strony na groby bliskich. ALE !! starszy człowiek miał cel w tych wyjazdach , oczywiście NIKT ! o tym nie wiedział. Pan szukał mordercy swojej rodziny-----ZNALAZŁ i ZABIŁ !.

  Pan umarł śmiercią naturalną w swoim łóżku w bardzo sędziwym wieku . Po sobie zostawił liczną rodzinę . Przybrana córka za jego jeszcze życia została Profesorem na jednej z Politechnik Dolnego Śląska .

  Popatrz na żydów ! niby zginęli , niby ich nie ma ! A...................

  CZAS ZMĄDRZEĆ wkurwiony -już czas !!. NIE WOLNO !! było ani wtedy ani dzisiaj DAĆ się ZABIĆ !!.
 • @ninanonimowa 14:42:13
  --dodam jeszcze - Nic ! zupełnie NIC nie osiągnęliśmy dla SIEBIE !! my Polacy walcząc na wszystkich frontach świata.

  Niewątpliwie jedno co osiągnęliśmy TO !! niezabliznione RANY !! /wpisy pod poprzednią notką/. Nie posądzaj inaczej myślących Polaków w tej kwestii o agenturalność.
  Pamiętaj !! przed wojną jeden Polak miał DWÓR i służbę , drugi USŁUGIWAŁ w tym dworze, a jeszcze córkę Panu na noc musiał obstalować .
  ---------DZIEL i RZĄDZ ! czas skończyć z tym!. Wspólny mianownik POLSKA to nasz CEL !!. Trzeba wznieść się dla przyszłości nad złą dzielącą nas Polaków przeszłością.
 • @ninanonimowa 14:42:13
  przepraszam, ale nie rozumię..

  ja człowieka nie wielbię, ale próbuję zrozumieć..

  jak na razie twierdzę, że robiłbym jak on..

  wyznaję zasadę likwidacji kurew i sprzedawczyków całymi pokoleniami, a On tak robił.. wielkie halo, że dzieci ginęły.. Hirosima, czy bombardowania dywanowe Hamburga; tam ginęli niewinni..

  Może nie zrozumieliście, ale ja piszę o tym, że Ci którzy "pomniki "stawiają" Łupaszcze, teraz by ginęli z jego ręki.. myślę, że gdyby z pepeszą wparował do polskiego sejmu, nikogo by nie oszczędził.. potem TK.. SN.. prokuratura.. sądy.. wszystko czerwono różowe..

  Polityka? tylko decyduje gdzie użyć siły.. niestety siła decyduje o kształcie Świata.. tak było, jest i będzie..

  Gdyby Piłsudski poparł Białych zamiast Czerwonych.. Monarchię zamiast żydowstwa.. gdybać możemy.. ale od zawsze siła i przemoc zwycięża, co nie znaczy, że mi się to podoba.. ale Świata nie zmienię..

  hierarchia i atrybut władzy w postaci służb uzbrojonych wszelakich robi z nas: meeeeeeeeeeeeeeeeeee :((((((((((((
 • @wk..ny 16:00:40
  'dyby z pepeszą wparował do polskiego sejmu, nikogo by nie oszczędził.. potem TK.. SN.. prokuratura.. sądy.. wszystko czerwono różowe.."
  potem urzędy wojewódzkie, miejskie, gminne, sołectwa, urzędy skarbowe, supermarkety, sklepiki , szpitale, straż pożarną a na koniec policję i wojsko. Acha, skoro wszystko czerwono różowe nie zapomnijmy o PCK....
  Dobrze że go zastrzelili 70 lat temu....
 • @SZS 16:35:14
  Szechterystyzma ma się wyśmienicie czytając Ciebie..

  Mieszanie prawdy z kłamstwem to domena eskimosów..


  Jako dobry człowiek, pragnę Ciebie poinformować, że Naród powstał z kolan pomimo odrąbanej głowy.. no i wyroki feruje.. nawet w Izraelu znajdą Cię.. ekstradycje nie obowiązują.. W IMIENIU POLSKI WALCZĄCEJ.. bang bang mały człowieczku..
 • @Autor
  Gdzie są Polacy?????????????????

  wszelkiej maści "filowie" amerykańscy, rosyjscy, eskimoscy dali głos pod moją poprzednią notką, a ja pytam się gdzie są Polacy????

  czy jesteśmy już tak zniewolonym Narodem, że Polak pracując 50h/dobę nie ma czasu na dyskusje o Polsce??

  zadaniowcy przejęli portale, przykre ale prawdziwe..


  Łupaszko był Polakiem i walczył o Polskę, wolną Polskę.. wolną od chazarobolszewi sponsorowanej przez czerwoną tarczę..

  Polska to ja JA i moi bliscy, sąsiedzi i ich rodziny..

  Polskę buduję od dołu, bo "ryba psuje się od głowy", a Naród buduje się od rodziny..  Naród skurwiony, okradziony.. tych w szalikach białoczerwonych skaczących na przekręcie narodowym, do Narodu nie zaliczam..

  Odrąbano głowę, ale jak to głupi eskimos nie przewidział, że tu żyją mądrzejsi niż nad Jordanem..

  POLSKA.. nie jakaś pierdolona RP.. tu jest POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @wk..ny 18:41:04
  https://www.youtube.com/watch?v=Slm5-tmOotU
 • @wk..ny 18:15:09
  "Naród powstał z kolan pomimo odrąbanej głowy"
  Właśnie zobaczyłem typowego jego przedstawiciela....
 • Czarno Białe
  Przyzwyczailiśmy się jako Polacy widzieć wszystko jako białe lub czarne, a świat jest szary. Mniej lub bardziej szary.
  Major Zygmunt Edward Szendzielarz ps. Łupaszka, jako ofiara zbrodni stalinowski pośmiertnie awansowany na podpułkownika. Jego początki działalności konspiracyjnej nie są do końca jasne nie wiadomo jak wydostał się z niewoli niemieckiej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można uważać że rozpoczął je stosunkowo późno w 1941 pod wpływem żony po powrocie z niewoli. Ten okres jego życia jest różnie relacjonowany przez biografów. W wspominanym okresie poprzez dawne kontakty nawiązał współpracę z ZWZ. W lutym 1942 ZWZ przemianowano na AK w owym czasie Łupaszka był jej w strukturach bez przydziału.
  W sierpniu 43 został oddelegowany na dowódcę pierwszego oddziału AK na ziemi Wileńskiej dowodzonej do tej pory przez ppor. Burzyńskiego (Kmicica). Burzyński został zamordowany, a jego 1/3 jego żołnierzy (ok 50) rozstrzelanych. Za zbrodnie tą obwiniano Łupaszkę, jego żona i nowa generacja badaczy za zbrodnię tę obwiniła Rosjan w osobie zaprzyjaźnionego Markowa. Znam trzy wersje tych wydarzeń, osobiście uważam że była to zbrodnia Łupaszki za współpracę Kmicica z Rosjanami. Kmicic był zaprzyjaźniony z Markowem razem z nim prowadził walkę przeciwko Niemcom. Kmicica zamordowano 26 sierpnia 1943, gdy przybył tam Łupaszka. Natomiast rozkaz Pantielejmona Ponomarienki (szefa CSRP), który polecił podległym sobie zgrupowaniom partyzanckim rozbrajanie polskich oddziałów, internowanie ich, a rozstrzeliwanie opornych został wydany 30 listopada 1943 r- trzy miesiące później !
  W styczniu 1944 jako przedstawiciel Wileńskiego okręgu AK prowadził z Niemcami rozmowy dotyczące współpracy w walce przeciw partyzantce Radzieckiej. Został napiętnowany przez komunistów, jak i środowiska emigracyjne mianem kolaboranta.
  W kwietniu 1944 został aresztowany przez policjantów litewskich i przekazany władzom niemieckim. Po kilku dniach został wypuszczony przez Niemców.
  26 czerwca 44 zatwierdzono plan operacji Ostra Brama w ramach Akcji Burza. Łupaszka miał dowodzić zgrupowaniem Zachód zamykając miasto od pn-zach.
  Jednak nigdy nie dotarł na wyznaczone pozycje. Swoim żołnierzom oświadczył cytuje za Wikipedią:
  „Łupaszka” zebrał dowódców swoich szwadronów, którym zakomunikował, iż nie ma zamiaru defilować przed Ruskimi w Wilnie. Trudno panowie, widocznie generał „Wilk” nie mógł inaczej. Oświadczam wam, że ja też inaczej nie mogę. (...) W tej defiladzie udziału nie weźmiemy.”
  O planowanej akcji doskonale wiedzieli Niemcy w wyniku ustaleń SD (wywiad SS) i od 4 lipca garnizon Wileński był w pełnej gotowości. W wyniku faktu że odział Łupaszki i Węgielnego nie zajęły północno zachodniej rubieży Niemcy nie byli zmuszeni do prowadzenia obrony okrężnej i zadały bardzo duże straty oddziałom AK nacierającym od południa. Nie wykonanie tego rozkazu przez Łupaszkę to ewidentna zdrada.
  Co w owym czasie robił ten sławny dowódca. Trudno powiedzieć, ale jest pewne, że dowodzona przez niego 5 Wileńska Brygada AK dokonała zbrodni ludobójstwa na mieszkańcach wsi Dubinki i okolic. Głównie na kobietach i dzieciach. Łupaszka jako dowódca ponosi całkowitą odpowiedzialność za tą zbrodnię. Nie ma tu znaczenia ile było ofiar zbrodni 20 czy 100, czy byli wśród ofiar Polacy (byli). Łupaszka nie ukarał winnych zbrodni i złamał kolejny rozkaz komendanta Okręgu Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” z 12 kwietnia, zakazującego represji na ludności cywilnej.
  Ścigany przez Rosjan i z nadszarpniętą reputacją w Wileńskim AK, ucieka (jak kto woli wycofuje się ) na obszar Białostockiego okręgu AK. Gdzie komendantem okręgu był ppłk Władysław Liniarski, ścigany za wydanie rozkazu likwidowania „band komunistyczno-żydowskich” w 1943. Gdy w styczniu gen. Okulicki wydał rozkaz o rozwiązaniu AK i Rosjanie wkroczyli na teren okręgu Białostockiego. Ścigany za zbrodnie Lniarski ogłasza na terenie swojego okręgu AKO (Armia Krajowa Obywatelska), a Łupaszkę mianuje komendantem partyzantki Okręgu Białostockiego AKO.
  Dalsze losy Łupaszki za Wikipedią:
  „W początkach kwietnia 1945 roku nastąpiła mobilizacja Brygady w okolicy wsi Oleksin w powiecie Bielsk Podlaski. Odtąd prowadzono walki z regularnymi oddziałami Armii Czerwonej i LWP, KBW, NKWD oraz grupami UB i MO. Szczególną uwagę zwracano na zabijanie agentów komunistycznych i członków PPR, którzy przez podziemie uważani byli za zdrajców. Rozbijano posterunki MO i urzędy gminne, urządzano zasadzki.”
  Nie dziwi więc fakt że był ścigany przez komunistów.
  Od jesieni 1945 ukrywał się na Pomorzu, z wiosną 1946 przeszedł ponownie do lasu walczyć o Polskę w Prusach i na Mazurach. Jego sztab stacjonował z reguły na Kociewiu. Jestem z Pomorza, siostra mojego dziadka miała majątek w rejonie działania Łupaszki. Na podstawie jej opowieści można by zmienić całą historię. Gdy chciano upamiętnić Łupaszkę tablicą pamiątkową całe Pomorze wrzało.
  Został zatrzymany na Śląsku czerwcu 1948, ponoć był torturowany na Rakowieckiej. Większość jego podkomendnych zostało aresztowanych krótko po jego zatrzymaniu, pierwsza została zatrzymana jego łączniczka Regina Żylińska-Mordas.
  Tyle suchej biografii. Uważam że w Polsce stać na lepszych bohaterów.
 • @wk..ny 18:15:09
  "Naród powstał z kolan pomimo odrąbanej głowy"
  Żydzi uważają, że są głową a reszta to goje do roboty na żydowską głowę.
  Jeśli ta głowa została odrąbana a naród pomimo tego powstał, wynika z tego, że powstał z kolan naród żydowski a nie polski.
  I to by się zgadzało.
 • @Fischer 23:20:04
  Oczywiście, że Polskę stać na lepszych bohaterów. Ten akurat ma podretuszowany ewidentnie życiorys i na miano bohatera z uwagi na zbrodnie i brak posłuchu dla przełożonych nie zasługuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031